Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BİRLİK Mİ BEYLİK Mİ?
Arıcılık sevdası bizim damarlarımıza işlemiş bir kere…
İnanır mısınız çoğu zaman kendi kendime kahredip “ yanlış meslek seçmişiz” diye hayıflanmıyor değilim hani…
Yıllardır her türlü ekonomik güçlüklere katlanarak üç dört köyü bir araya getirip birlik kurmayı akıl edememişiz….
O günün yasaları mı müsait değildi bizler mi bilmem ama makam odaları, aylıklar, arabalar, sekreteryalar, harcırahlar…
Neler yok ki…
Arıyetişciriçileri birliklerinden sonra şimdi de bal üreticileri birlikleri türedi..
Birken iki oldular…
Binayı tutan odayı donatarak bal üreticileri birliği kuruyor…
Balı ikiye al üçe sat…
Hatta Allah’tan korkmuyorsan dörde beşe sat…
Birliklerde
Ne harcama yapıyorlar bilen yok…
Her ne kadar yasal olarak kurulan tüzükleri olan birlikse de aldıkları sattıkları meclis kararlarına göreyse de açıklanması gerekenneyi kaça alıp kaça sattıklarıdır…
Maaşlarıdır…
Kendilerine yüklü maaş almak için mi birliği kurup kurmadıklarıdır…
Evet…. Kıt kanaat geçinen arıcıların, sırtından geçinen bu birlikler incelenmeli…. Denetlenmeli….
Meclis kararlarına uygun icraat ve harcama yapıp yapmadıkları belirlenmeli….
Dedik ya “biz yanlış meslek seçmişiz”…
Eğer biz veya bizim düşünce yapımızdaki insanlar, birlik kursaydı herkesden herkesimden top atışları başlar dedikodular gırla giderdi…
Özellikle bazı meslektaşlarımızın içi gider asılsız senoryalar üretilirdi.
Peki ya bal üreticisi birliklerini kuranlara ne demeli…

sanki arıcılar birlikleri gerçekten birlik beraberliği sağlamak içinmi kuruldu kaçınız birlikten bir menfaat gördünüz,hangi il veya ilçe deki arkadaşınızın telefonunu birlikten alıp,ulaşa bildiniz ben şahsen sakarya arıcılar birliğini arayıp bir arkadaşımın telefonunu istedim cevap olumsuz başkanın emri var veremiyoruz dediler.
Sağ gösterip sol çakan var mı yok mu?
Biliyorum bazı meslektaşlarımız yine birliklere üşüşecekler…
“Nedir bu yazılanlar?” diyerek akılları sıra gıyaben bizlere veryansın edecekler…
Üşüşselerde üşüşmeselerde ben dedim gitti…
“Birlik mi beylik mi?”....

Bu Konudaki Yorumlar
BİRLİK Mİ BEYLİK Mİ? - Yazar: mustafa - 05-25-2012, Saat:11:21 PM
Cvp: BİRLİK Mİ BEYLİK Mİ? - Yazar: mustafadokuzoglu@gmail.com - 06-04-2012, Saat:08:56 AM
Cvp: BİRLİK Mİ BEYLİK Mİ? - Yazar: AHMET BİRBİLEN - 06-08-2012, Saat:05:56 AM

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi