Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ahmet Birbileni Tanıyalım
KAHRMANMARAŞ MERKEZDE BULUNMAKTA VE 44 YAŞINDAYIM.

29 YILLIK MESLEK HAYATIMDA ÖZELLİKLE DENEME YANILMA SİSTEMİNİ KULLANARAK KENDİ KENDİMİ YETİŞTİRMEYE ÇALIŞTIM.

BAHÇE, BİTKİ, KÜMES HAYVANLARI VE İNŞAAT İŞLERİNE KARŞI ÇOK MERAKIM VAR.

23 Aralık 1996 ile 09 Ocak 1997 Tarihleri arasında. KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ'nde YAKLAŞIK 300 KİŞİLİK ARICI CAMİASINA ARICILIK KURSU VERDİM.

HALİ HAZIR ARICILIĞIN DALLARINDAN BİRİ OLAN ANA ARI ÜRETİMİ MESLEĞİNİ DEVAM ETTİRMEKTEYİM.

PAYLAŞILMAYAN BİLGİ HAPSEDİLMİŞ İNSANA BENZER.

ALLAH (c.c) DÜRÜST SAMİMİ VE HİLESİZ OLARAK, GEREK BİZİM MESLEĞİMİZDE GEREKSE BÜTÜN MESLEKLERDE FAALİYETLERİNİ DEVAM EDEN KULLARINA YARDIM EDER İNŞAALLAH.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
Hocam size acil ulaşmamız lazım,ana arı'ya ihtiyacımız var.Ve ayrıca yine size danızmak istediğimiz bazı konular var.açık adresinizi verirseniz k.maraş'a yanınıza gelmek istiyoruz(G.antep'ten)veya telefonunuzu verirseniz tlefonladqa irtibata geçebiliriz.Sizden bu konuda ceavap bekliyoruz.Saygılarımla
Fevzi YEKTA
05057748347
Vet. Hekim
Ara
Selamünaleyküm Fevzi bey.
Dostum, Ana arı üretim ünütemizi 25 mayıs tarihi itibariyle üretime alacağız Allahın izni ile. Neden böyle oluyor derseniz, Etrafımda 1000 kovandan fazla saldırgan yerli arı taşıyan arıcılar var. Eğer bu günlerde ana üretmiş olsaydık, çıkan yavrular tamamen saldırgan işçi arılardan olacaktı.
Allah nasip ederde 25 tarihini bekleme imkanınız olursa, İnşaallah üreteceğimiz ana arılardan sizlere yollarız.
Bize ve tüm İslam Alemine dua edin. Allah cümlemizin işlerini kolaylaştırır inşaallah.
Allaha emanet olun, Selamünaleyküm.
Aleykümselam Hocam
O zaman ana ürettiğiniz zaman sitenizde duyurursanız memnun olurum,zaten hergün takip ediyorum siteyi.Görüşmek dileğiyle.
Ara
S.A
AHMET BİRBİLEN

BİLGİLERİNİZİ BİZİMLE PAYLAŞTINIZ BİZE SABIR GÖSTERİP
YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTINIZ ....
ALLAH TA SİZİ SEVİNDİRSİN
GALİBA BAZI MESAJ LARIMDAN DOLAYI SİZİ KÜSTÜRDÜM.
BUGÜN CUMA VE BU SON MESAJIM
İNŞAALLAH YARDIMLARINIZLA BİR ÇOK ARICI ARKADAŞ KENDİNİ GELİŞTİRMEYE DEVAM EDECEKTİR.
SİZE HER İKİ CİHANDA DA SAADETLER DİLERİM.HAKKINIZI HELAL EDİN.
S.A
Ara
Selamünaleyküm Erkan efendi.
Oooooooooo. nedir bu kendi kendine bu aciz kul Ahmet BİRBİLENİ usandırdım filan hayırdır dostum.
Ben sana ne yazmıştım. ÖLÜMÜ TATMAMIŞ VE DÜNYA HAYATINA DEVAM ETTİĞİM SÜRECE Allahın izin ve inayeti ile
tüm sorularınızı cevaplandıracağım demiştim.
Dostum, bu aciz kul Ahmetin her hangi bir ustası yoktu dostum, deneme yanılma yöntemleri ile Allah cc hazretleri bu ilmi nasip etti şükürler olsun.
NEDEN SİZ MUHTEREM DOSTLARIMLA bu ilmi paylaşmayayımki???
Yapmış olduğun dualarını Allah cc hazretleri cümle Ümmeti Muhammedede nasip eder inşaallah.
Selamünaleyküm.
Ahmet Abi,Temmuz ayının benim için en faydalı yönü sizin gibi bir arıcı ile tanışmak oldu.Paylaşılmayan bilgiyi hapsedilmiş insana benzetmek yüce bir meziyet.Bir yerde okumuştum. şu an kaynağını hatırlamıyorum.Aymnen şöyle yazıyordu: "Bir mum diğerini tutuşturmakla ışığından bir şey kaybetmez."Evet siz ışığınızdan hiç bir şey kaybetmiyorsunuz aksine ışık sunduğunuz mekanın aydınlığı artıyor.
Allah razı olsun abim.
Bu arada bir teşekkürümde boloğumu ziyaret ederek yorum yazdığınız için.
İnşallah önümüzdeki yıl organik arıcılık yapacağız, Sizlerin duaları ve teşvikleri bize güç katacak cwesaret verecektir.
Selamünaleyküm Erdal efendi kardeşim.
Allahu teala'ya her hangi alanda olursa olsun, ilim sahipleri ilmin zekatını vermek zorundadır. Bunun bilincinde olan, hakkın tecellisinin her zerreden, külle kadar olan azametinide hissederler.
Allah cc hazretleri İLMİMİZİ ARTIRIP HAZMINI KOLAYLAŞTIRA İNŞAALLAH
Helalinden başarılarla dolu sezonlar dilerim.
Selamünaleyküm.
Selamunaleykuma guzel ABIM.Tesekkur ederim ki,bizlere boyle deyerli anlatimlar veriyorsunuz.Bizde coox sevinirik.Her bir islerinizde ugurlar arzulayiram.Kardes Azerbaycandan sizlere bol-bol selam ve sagilarimi yolluyorum.Sagolun.
Ara
Selamünaleyküm. Nebi kardeşim.
Lütfen sitede yazdığım konuları en az 3 kez oku ki kendini yetiştirip, bir yerlere gelesin.
Allah cc Hazretleri ömür verirse inşaallah, devam eder, Arıcılık İlmimizi paylaşmaya devam edeceğiz.
selamünaleyküm.
SELAMÜNALEYKUM
TÜM ARICILARA BOL VE KAZASIZ GÜNLER DİLERİM
Ara
Selamun Aleyküm tüm dostlara aranıza yeni katıldım.. Elhamdülillah Rabbim benide bu mesleğe dahil etti çok şükür.. Rabbim ayırmasın inşallah beni vede bu mesleği gönülden sevenleri.. İnşallah hanım kızlarımızla beyfendi işcilerimizi sağlıklı vede çalışkan nesli üreyenlerden eylesin inşallah... Tüm kardeşlere SELAMUN ALEYKÜM....
Ara
Vealeykümselam. Değerli kardeşim, öncelikle hoş geldiniz.
Allah cc Hazretleri Ümmeti Muhammedin tüm işlerini rast getirip üstün başarılar nasip eyler inşaallah.
Selamünaleyküm.
Duasıyla Huzur Bulduğum gönül dostu,can dosdu abiciğim Derdin derdimdir.Hallin halimdir Muhabbetin canımdan ötedir, Allah her daim yardımcın olsun.!
Selamünaleyküm. Mustafa efendi Allah cc Hazretleri Cümle Ümmeti Muhammede Yar ve yardımcı olur inşaallah.
Selamünaleyküm.
Abiciğim sanırım vasktin yok özel mesajlara bakmıyorsun
Selamünaleyküm. Arıcı kardeşler ben arıya meaklı biri olarak bu siteye üye oldum arı ile ilgili bilgileri vakit buldukca okuyorum bende arı yoktu ancak bizim köylüler buradaki dağa boş kovan bırakıp oğul yakalıyorlardı bende birkaçtane bıraktım 2 gün önce bir tanesine konmuş sizden istediğim yardım bu kovana birşey yapacakmıyım ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız çok sevinirim ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN SELAMLAR.
NOT: Sitede yeni ileti göremiyorum iletiler 08,09.10.yıllarına ayit yoksa iletimi yazılmıyor.
Ara
Ve Aleykümselam . Dostum, öncelikle, o kovanına gelip giren arıya yakınlarında tecrübeli bir arıcıya danış ve o sana yapman gerekenleri tarif eder. Neden böyle yazdığımı düşünebilirsin zira sende arı yok diye yazmıssın. İnşaallah, ilerleyen yıllarda gerekli tecrübeyi edindiğin zaman bana hak verirsin.
Yazılar konusuna gelince, aklına takılan bir konu olursa, ÖNCELİKLE SİTEMİZDEKİ YAZILARI EN AZ 3 er defa okuduktan sonra sorularını alabilirim ve ömrümüz olursa cevaplarım inşaallah.
Selamünaleyküm.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi