Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yağmacılık
Selamün aleyküm hocam benim iki katkı bir kovanım var arılar kovan önünde salkım oluşturmuştu hemen hepsi sırlıydı bende iki çerçeve bal aldım yerine kabarmanis çerçeve koydum bir hafta sonra açtım arılar sırlı sırlı balları da yemişler hep yavru atmışlar acaba yağmamı oldu bu gün saat üçte kovanın önü kalabalıktı bende kovanı daraltım bir tane arı gördüm benim arılar tutmuş bende yakaladım benim arılardan farlı bır cins arıydı öldürdüm bal çıktı ne yapabilirim Allah sizden razı olsun selamün aleyküm hayırlı ramazanlar
Ara
Ve aleykümselam Dursun Ali Kardeşim.
Öncelikle arılardaki balların hazat edilmesinde geç kalma. İhtiyaç oldukça arının üzerinden bal almaya kalktığın zaman, sonuç seninde anlattığın gibi olur.
Eğer arılarında süzme bal hasadı yapacak balın varsa, hiç zaman kaybetmeden ballarını hasat ed. İkincisi, yağmacılığa meydan vermemek için, kolonilerinin ana arılarını sürekli genç tut inşaallah.
Şimdilik değinmek istediğim hususlar bunlar, İnşaallah, başarılı olursun.
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
Saol hocam sizden allah razı olsun ben bu konuda fazla bilgi sahibi değilim bal süzme gibi bir şansım yok balları sırlı alabilirim hocam internette gezinirken şunu öğrendim Almanyada iki katlı kışlatılıyormuş baharın koloniler güçlü çıkıyormuş ve hiç beslemeye gerek kalmıyormuş bende bal almasam katlı kışlatsam olur mu bir kovanım var başka yok hep kafama takılıyor allaha emanet olun Selamün aleyküm bereketli yıllar
Ara
Hali Hazır elindeki arı ırkı ile , Almanyada kullanılan arı ırkını bir zahmet bir araştır inşaallah.
Selamün aleyküm hocam Almanyada kullanılan arı ırkı karmiyol benim arı ırkı kafkas hocam
Ara
Kafkasla aynı hususu zor yaparsın dostum, elbette denemek istersen sen bilirsin.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 2 Ziyaretçi