Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 1/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Site İçi Kurallar
Muhterem Meslektaşlarım, Üyelik anında, gerek yazmanızı rica ettiğimiz kişisel bilgiler ve e-posta adreslerini vermek istemeyen üyelerin hesapları silinerek sitemize bir daha üye olma haklarını kaybedeceklerdir.

Sitemizin hizmette olduğu günden bu güne kadar geçen zamanda arıcılık hakkındaki konuları sizlerle paylaşırken samimiyet ve dürüstlük çizgisinden ayrılmamaya üstün bir gayret sarf ettik.

Siz muhterem meslektaşlarımızında sitemize üye olma girişimleriniz anında, şahsi bilgilerinizi; bizim size bilgi sunumunda olduğu gibi SAMİMİ VE DÜRÜST bilgiler vermenizi rica ederim.

Saygı ve Hürmetler.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com
önce kendimi tanıtayım
emekli öğretmenim arıcılıgı amatör olarak yapmaktayım
11 kovanım var
SYDV tarafından verildi ilçe tarımın açtığı kursa gittim
merakım kafkas ırkı ile çalışmak
kovanlardan balları aldım. ana arıları değiştirip kafkas ırkına çevirmek istiyorum
bu konuda sizlerden ve diğer arıcı arkadaşlardan yardım bekliyorum
arıcı arkadaşlara başarılar dilerim
Ara
(09-07-2008, Saat:11:30 AM)saakarca Adlı Kullanıcıdan Alıntı: önce kendimi tanıtayım
emekli öğretmenim arıcılıgı amatör olarak yapmaktayım
11 kovanım var
SYDV tarafından verildi ilçe tarımın açtığı kursa gittim
merakım kafkas ırkı ile çalışmak
kovanlardan balları aldım. ana arıları değiştirip kafkas ırkına çevirmek istiyorum
bu konuda sizlerden ve diğer arıcı arkadaşlardan yardım bekliyorum
arıcı arkadaşlara başarılar dilerim

salmünaleyküm!
Şu anda yetiştirdiğiniz ırk nedir? büyük ihtimal ile kafkas melezidir saf kafkastan bal almayı mı düşünüyorsunuz? bunu yapanlar hiç memnun değiller! işin bu kısmı sizi de yıldıracaktır.
Ancak saf kafkastan üretilen anaların çok verimli olduğundan bahsediliyor. siz uysal kafkas melezleri ile bir çalışın kesinlikle bu işin hayranı olacaksınız.
Ben geçen yıl 8 kovan almıştım ama anlamadığım için kovanlar çok zayıftı. bol ilgi ve bakımdan sonra bu yıl allah izin ederse hem kovan sayım 37 oldu hemde 10 kasa da bal ben burdayım diyor inşllah bişi olmadan sağmak nasip olur.
Ancak elektrik teknikerimiyim arıcımıyım ben bile şaşırdım çok zevkli bir iş ne ypıyor bir bahane buluyor yanlarına gidip açıp inceliyorum. dedem ya olum çok kurcalama arı çalışamaz diyor. arılarım bile tanıyor beni arılıktan 200 uzakta yanıma gelip koluma omzuma konuyorlar. bazı arılığın yanından dahi geçilmez imiş arının hırçınlığından bizimkiler ise alıştığındanmıdır bırakın arılığa yaklaşmayı kovn önünü engele tık yok meskesiz çalış tık yok ama ilk aldığımda biraz hırçın gibilerdi şimdi okadar uysal ki vatandaş ilgiyle izliyor.
Yani nasip kısmet her şeyin hayırlısı olsun selamünaleyküm !
Ara
selamunaleykum
arıları fazla kurcalamak arıları sadeleştiriyor katılıyorum çünkü yeni başlayan biri olduğum için arıarımın üstüne titriyorum ve her güneşte açıp bi bakıyorum.komşum arıları bakmaz onun arılarına bakım için açınca maskeyi yıpratacaklar sanki
saygılar
Ara
Ve aleykümselam dostum.
Elbette arıya bakım yapmak, hakikaten ilgi, alaka ve meslek deneyiminden geçer. Buna ilaveten birde IRK özelliğini eklemek lazım. Çok aşırı saldırgan olan ırkları mümkün mertebe daha sakin ırklarla değiştirmek bizim önerimiz olacaktır. Tercih meslektaşlarıma aittir.
Allah kolaylıklar verir inşaalla, Bu arada saygı bizden siz muhterem dostlarımadır.
Selamünaleyküm.
ARININ ZAYIFI OLMAZ ARICININ ZAYIFI OLUR.
ahmetbirbilen46@hotmail.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi